Medová masáž (detoxikační)

Detoxikační masáž medem využívá jedinečných účinků medu – účinné látky v něm obsažené se dostávají do krve a dále do těla. Jedná se o tradiční metodu, která má kořeny už v keltské medicíně.

Pomocí medu se tělo zbavuje starých usazenin, jedů nahromaděných v průběhu let z životního prostředí, potravy a léků. Toxiny – jedy, se ukládají hluboko v tělesných tkáních kolem páteře po celou dobu našeho života. Způsobují oslabování organizmu, což může mít zásadní dopad na naše zdraví.

V oblasti páteře se také nacházejí nejdůležitější nervová zakončení, která ovlivňují většinu orgánů v těle. Při onemocnění orgánů se může medová masáž podílet na jejich vyléčení. Medová masáž silně oživuje celý organizmus. Je vhodná při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu, stáří nebo onemocnění, při napětích a stavech neklidu. Pomáhá při alergiích, revmatizmu, žaludečních a střevních poruchách, bolesti hlavy, náladovosti, chronické rýmě, nespavosti, jaterních a ledvinových nemocech, ženských nemocech, stavech po operacích a dalších obtížích.

Průběh procedury:
Při medové masáži zad leží klient na břiše, při masáži kloubů na boku. Příslušná partie těla se potře polotekutým medem, který je poté speciální technikou vmasírován do těla. Med podtlakem z těla vytahuje škodlivé látky, houstne, barví se a mění strukturu. Do těla se zároveň dostávají aminokyseliny, enzymy, minerální látky a vitamíny, které med obsahuje. Kůže je po masáži krásně hladká, prokrvená a pročištěná. Tento pocit přetrvává ještě dlouho po masáži. Pokud dojde k podráždění kůže, lze ji zklidnit speciálním zábalem. Lidé se zvýšenou citlivostí mohou mít i nepříjemné pocity z vytahování kůže. Pak se masáž provádí pomaleji, šetrněji a kratší dobu. Tento pocit při opakované aplikaci ustupuje.

Indikace:
Medová masáž se doporučuje lidem, kteří trpí nemocemi kloubů nebo revmatismem, lidem zatíženým stresem a nezdravým životním stylem. Velký význam má u lidí redukujících tělesnou hmotnost, u lidí zatížených fyzickou námahou a u lidí, kteří byli vystaveni dlouhodobé medikaci. Zde je nutné připomenout, že je nutné, aby od zátěže uplynula určitá doba. Na regeneraci totiž tělo také musí vydat část energie. Obecně lze medovou masáž doporučit téměř každému.

Kontraindikace:

  • alergie na med
  • citlivá pokožka
  • plísňové onemocnění
  • hnisavé akné
  • horečnaté stavy, virózy
  • ranky a odřeniny na těle
  • těhotenství


Rychlý kontakt

Masáže pro zdraví
Mgr. Jiří Zibura
tel.: 387 426 149
mobil: 777 966 060
e-mail: masaze@ziburovi.cz

Kde mě najdete

mapa

Chcete doporučit salon přátelům?